Ama ben hiç fotojenik değilim :(


Düğün fotoğrafçısı-5 yıldır neredeyse her görüşmemde karşılaştığım ilk cümlelerden biri sanırım =) Bense her seferinde bıkmadan usanmadan aynı karşılığı veriyorum. ''Portfolyomda hiç çirkin gelin gördünüz mü?''. Çiftlerim izin verdiği sürede her fotoğraf çekimimden en az bir kareyi paylaşırım. Fotoğrafların güzelliği kadar çiftlerimin güzelliği ile de çoğu kez övgü almışımdır.( Pek tabi ki bütün gelinlerim çok güzel o ayrı=) )

İşin sırrı ''doğallık''. Önemli olan önce kendinize sonra da bana güvenmek ve anın keyfini çıkarmak. Çektiğim en güzel fotoğrafların pek çoğu çiftlerimin haberi olmadan yada net bir poz verdirmediğim zamanlardan çıkmıştır.

Düğün fotoğrafı çekimlerimde her zaman ilk 15-20 dk. çiftlerime zaman tanırım. Bu süreçte çiftlerim makina karşısında olmaya alışıyorlar ve rahatlıyorlar. Zaten çekimden önce muhakak görüşme talep etitğimden ve defalarca telefon görüşmesi yaptığım için önceden biribirimize alışmış ve tanımış oluyoruz. Sizin hangi açıdan daha iyi göründüğünüzü hangi pozların size daha çok yakıştığını beklentinizi çekimin yarısına gelmeden çözmüş oluyoruz. Çekimlerimde mümkün olduğunca çiftlerimi serbest bırakırım doğal hallerini yakalayabilmek adına. Müdahalelerimi kadrajların daha estetik olması ve doğru acıda durmaları doğrultusunda yaparım.

En güzel gülüşünüzü, bakışınızı, mimiğinizi yakalamak benim işim ve en sevdiğim kısmı. Hem günümüz trendlerine bakarsak, hemde portfolyomdaki fotoğrafları incelerseniz doğal olanın daha güzel olduğunu görürsünüz. Çoğu fotoğrafcının korkulu rüyalarından biridir fazla ve abartılı makyaj, sac ve aksesuarlar. Abartılı takma kirpiklerin bakışlarınızın önüne geçmesine izin vermemelisiniz. Hiç bir aksesuar sizin eşinize olan aşk doğu bakışınızdan, gülümsemenizden daha güzel olamaz.

Düğün fotoğrafı çekimini, düğün günü gerçekleştirilmesi gereken bir iş olarak görmemelisiniz. Her saniyesinden zevk almanız gereken düğün gününüzün en eğlenceli en unutulmaz anlarından biri olmalı. Teknoloji sayesinde 3 beden incelebilir, sıfır makyajla gelseniz saclarınız bozuk olsa gelinliğiniz yırtılsa bile hepsini düzeltebiliriz. Ama gözlerdeki o aşk ışıltısını, eşinize aşkla yapcağınız bir bakışı photoshopla yerleştirmek pek mümkün olmuyor. ( En azından orjinalinin yerini tutmuyor diyelim=)) O yüzden çiftlerimden her zaman istediğim 2 şeyden biri o anın zevkini çıkarıp, bana güvenmeleri. Diğer şey ise zamanın da gelmeleri=) Ne kadar çok zaman ayırırsak o kadar birbirinden güzel kareyi çocuklarınıza hatta torunlarınıza gösterebilirsizi=)

Yani özetlemek gerekirse düğün gününüzde en son endişe edeceğiniz şey dahi olmamalı fotojeniklik=)

Bunun yanı sıra nasıl geçip gittiğini anlamayacağınız o rüya günden geriye sadece düğün fotoğraflarınızın kalacağını unutmayın. Her baktığınızda o günkü her bir detayı ilk günkü heycanla hatırlatmalı size düğün fotoğraflarınız...

gelin makyajı düğün fotoğrafı pozları trash the dress ankara düğün fotoğrafçıları

tüm gün çekim fenerbahçe parkı düğün dış çekim dış çekim konseptleri

en iyi düğün fotoğrafçısı konsept dış çekim düğün fotoğrafı

istanbulwedding düğün dış çekim düğün fotoğrafçısı gelin damat pozları

dugun fotografcisi düğün hikaye çekim wedding photography dış çekim düğün fotoğrafı

istanbul wedding photographer en iyi düğün fotoğrafçıları

dış çekim dış çekim fiyatları gelin damat trash the day weddingphotography

istanbul düğün fotoğrafçıları gelin damat fotoğrafları düğün bosphoruswedding

save the date destinationswedding düğün çekim fiyatları düğün albumleri

Mehmet Budak

Tanıtılan Yazılar
Yazılar Çok Yakında Burada
Birazcık daha sabır.
Son Paylaşımlar