Kötü hava şartlarında düğün fotoğrafımı nerede çektireceğim?


Düğün dış çekim-Hem kış aylarına giriyor olmamızdan, hem de mevsimlerin dengesinin bozulmasından ne zaman yağmur yağacağı artık belli olmuyor=) Dolayısıyla yaz kış düğün çekimi mekanı için muhakkak bir 'B Planı' şart. İstanbul'da maalesef özel izinler haricinde tüm kapalı mekanlar ücretli. Eğer sarayda çekim yapayım isterseniz de fiyat 1000TL- 1500TL yi buluyor. En makul ve uygun yer Haydarpaşa Tren Garı ve Koç Müzesi.

Anadolu yakasında iseniz Haydarpaşa, avrupa yakasında isenizde Koç müzesi en uygun seçenekler. Haydarpaşa düğün dış çekimi için 350 tl, Koç müzesi ise 450 tl talep ediyor. Önceden rezervasyon yapmadan direk mekanda ücretleri ödeyerek çekimlere başlayabiliyorsunuz. Koç müzesinde siz ve fotoğrafçı dahil olarak toplamda 5 kişi girebiliyorsunuz. Ödediğiniz ücretle daha fazla kişi giriş yapmak isterseniz her bir kişi için ekstra giriş ücreti ödemeniz gerekiyor. Haydarpaşada ise böyle bir sınırlama yok.

Geçen seneye kadar koç müzesinde ki düğün fotoğrafı çekimlerinde, arabaların önündeki korumaları kaldırabiliyordunuz. Bu şekilde mekanı çok daha rahat kullanılabiliyordu. Ancak artık bu korumaları kaldırmanıza izin vermiyorlar. Bu durum estetik açıdan fotoğraflara bir dez avantaj olarak yansıyor. Haydarpaşanın dez avantajı ise kışın yapılan çekimlerde tamamı kapalı bir yer olmadığı için üşümeye devam ediyorsunuz=) Soğuk havalarda fotoğraf çekimi için kapalı mekan bile seçseniz yanınızda muhakkak sizi ısıtıcak şal tarzı birşeyler bulundurmanızda fayda var.

Tags:

düğün

düğün fotoğrafı

düğün fotoğrafçısı

düğün dış çekim

dış çekim düğün fotoğrafı

düğün hikaye çekim

en iyi düğün fotoğrafçıları

istanbul düğün fotoğrafçıları

ankara düğün fotoğrafçıları

gelin damat fotoğrafları

wedding photography

istanbul wedding photographer

dugun fotografcisi

mehmet budak

Tanıtılan Yazılar
Yazılar Çok Yakında Burada
Birazcık daha sabır.
Son Paylaşımlar