Düğün Fotoğrafı Dış çekim konseptimi neye göre belirlerim?


Düğün fotoğrafçısı-Müseterilerimden en sık duyduğum sorulardan biri de konsept çekim yapıp yapmadığım. Ülkemizde son 5 yıldır gelişmiş olan bu sektörü yurt dışından alarak uyguladğımızı söylemek yanlış olmaz. Ülkemizde ki gelimişide yurt dışındaki trendlere bağlı olarak ilerlemektedir. Klasik studyo fotoğrafları haricinde yapılan bu tarz çekimleride genel olarak dış çekim yada konsept çekim olarak adlandırılıyor. Bu da insanların aklında biraz kavram kargaşasına sebebp olabilmekte. Genelde insanlar konsept çekim ve dış çekimi aynı anlamda kullanmaktadırlar. Tabiki reklam, katolog, sanatsal yada özel amaçlı çekimlerde, çekim yapılacak mekandan, kostume, saça makyaja kadar bütünlük sağlayacak özel konseptlerde çekimler yapılıyor. Bunu düğün fotoğrafı için uyarlamakta münkün tabi ki. Ancak bu çok daha fazla maliyet, ekstra zaman ve is gücü gerektiren bir çalışmadır. Dolayısıyla yaptığımız normal düğün çekimleri için özel bir konseptten bahsetmek çok doğru olmaz.

Düğün fotoğraflarında kastedilen konsept, çiftin tarzına, tavrına uygun, cifti en iyi şekilde yansıtacak mekanı, objeleri ve kadrajları ifade eder. Siz de düğün fotoğrafçınıza karar verirken kafanızdaki konsepti anlayabilecek ve uygulayabilicek yetide olduğuna emin olmalısınız. Hatta düğün fotoğrafçınıza neyi istediğinizi anlatmadan önce kendinizi çok iyi tanımanız ve ne istediğinizi iyi anlamalısınız. İstediğiniz tarz ve konseptin size uygun olup olmadığını sizi en uygun şekilde yansıtıp yansıtamayacağınızı muhakkak düğün çekiminden önce fotoğrafçınızla görüşüp konuşmalısınız. Çünkü gelinliğinizden makyajınıza, gelin çiceğinizden saçınıza en önemliside düğün çekimi yapacağınız mekana kadar hepsi bir bütündür ve birbirlerini tamamlamalıdır.

Çiftlerin düğün fotoğrafı konseptine karar verirken yapılan en büyük yanlışsa kendilerine uygun konsepti doğru karar verememeleridir. Şüphesiz ki pek çok farklı düğün fotoğrafçısına ve düğün fotoğrafı incelemek fikir edinmek neyi isteyip istemediğinizi anlama açısından olmazsa olmazdır. Ancak birebir başka çiftlerin kadrajlarını uygulamaktansa kendinizi yansıtacak, doğal bir şekilde sizden çıkacak kadrajlar çok daha estetik ve anlamlı olacaktır. Elbette ki önceden yapılan kadrajlar tekrar edilir ancak başka çiftlerin pozlarını ezberleyip kendinizi ona şartlandırıp aynı pozları yakalamaya çalışmak yerine doğal halinizi fotoğrafçınızın gözüne bırakırsanız sizi çok daha iyi anlatan kareler ortaya çıkacaktır. Tabi ki bunun için sizi iyi anlayacak bir düğün fotoğrafçısı ile çalışamak işin ilk kuralıdır.

gelin makyajı düğün fotoğrafı pozları trash the dress ankara düğün fotoğrafçıları

tüm gün çekim fenerbahçe parkı düğün dış çekim dış çekim konseptleri

en iyi düğün fotoğrafçısı konsept dış çekim düğün fotoğrafı

istanbulwedding düğün dış çekim düğün fotoğrafçısı gelin damat pozları

dugun fotografcisi düğün hikaye çekim wedding photography dış çekim düğün fotoğrafı

istanbul wedding photographer en iyi düğün fotoğrafçıları

dış çekim dış çekim fiyatları gelin damat trash the day weddingphotography

istanbul düğün fotoğrafçıları gelin damat fotoğrafları düğün bosphoruswedding

save the date destinationswedding düğün çekim fiyatları düğün albumleri

Mehmet Budak

Tanıtılan Yazılar
Yazılar Çok Yakında Burada
Birazcık daha sabır.
Son Paylaşımlar