Düğün Hikayesi


Düğün Hikayesi Nedir?

Artık düğün, gelişmiş fotoğraf çekimleri ve video uzantıları vasıtasıyla çok daha özel albümlere ev sahipliği yapıyor. Alanında uzman düğün fotoğrafçısı ve yardımcıları ile bazen saatlerce bazen bir gün boyunca süren fotoğraf çekimlerinin sonunda onlarca fotoğrafın kurgusal ve sinemasal bir yöntemle ele alınıp müşterilere ulaştırılmasına düğün hikayesi denmekte. Ülkemizde son yılda yavaş bir ivmeyle piyasa içine çıkmış ve geri dönüşlerin son derece pozitif olması sebebiyle büyük oranda rağbet görmeye devam etmiştir.

Düğün Hikayesi Özellikleri Nelerdir?

Klasik düğün fotoğrafçılığına alternatif olarak getirilmiş olan düğün hikayesi konsepti son üç yıl içerisinde tamamen eski moda fotoğrafçılığı geride bırakarak ana akım fotoğrafçılık biçimlerinin arasında yer almaya başlamıştır. Aslında her düğün hikayesinin formatı bir belgesel niteliği taşımaktadır. Kişiye özel olarak çekilengelin damat fotoğrafı bu belgesellerin sadece küçük bir parçasını oluşturmaktadır. Düğünün gününün ilk ışıklarıyla başlayan çekimler profesyonel bir şekilde düğün bitimine kadar sürmektedir. Burada gelin ve damatların istekleriyle de düğün hikayesi şekillenmektedir. Özellikle gelin ve etrafındakilerin kuaför aşamaları an be an kaydedilir.

Aynı zamanda isteğe göre damat ve arkadaşlarının düğüne dair anlık görüşleri de kayıt edilenler arasında yerini alır. Bazı durumlarda tamamen talebe göre evlenen çiftin anne ve babalarının da minik röportajları daha sonra anı olması isteğiyle çekilmektedir. Çekimler bittiğinde takriben 60 dakika ya da 100 dakika arası bir uzun metrajlı film elde edilir. Bunun kurgu aşaması da düğün fotoğrafçılığının hizmetleri arasında yer alır. Aynı zamanda fonda çalacak müzikler ile birlikte belgesel gerçekçiliğine düğün klipleri de eklenmiş olur. Günümüzde birçok çift düğün hikayesi talep etmekte, yıllar sonra izlediklerinde bile hem duygusal hem de eğlenceli olan görüntülerin birer parçası oldukları için mutlu olmaktadırlar.

Düğün Fotoğrafçılığında Diğer Hizmetler Neler?


nda düğün hikayesi ya da kliplerinin yanı sıra birçok alternatif hizmetler de söz konusu. Bunların başında aile albümleri oluşturmak, çerçeveli fotoğraflar basmak ve polaroid baskılı özel fotoğraflardan kolajlar oluşturmak da sunulan hizmetler arasındadır. Bu hizmetler paketler halinde müşterilere sunulmakta ve ona göre bir fiyat listesi çıkartılmaktadır.

Tanıtılan Yazılar
Yazılar Çok Yakında Burada
Birazcık daha sabır.
Son Paylaşımlar